7. Bospor Futsalmania tournament hlásí plno! 

Sotva jsme otevřeli registrace a už bylo plno. Nevídané. Děkujeme všem velice za velký zájem, moc si toho vážíme. Po tříměsíční pauze od 3. ročníku celoroční turnajové ligy Bospor Futsalmania Tournaments 2019 ve futsaale se v sobotu 21. září od 9:00
v domovské Sportovní hale Bohumín bude konat 7. díl tohoto seriálu!

Turnaje se zúčastní 3 týmy z Havířova, 2 manšafty přijedou z krajského města Ostrava a po jednom týmu k nám dorazí družstva z Orlové, Karviné, Petřvaldu, Českého Těšína a slovenské Čadce.
1. Futsalmania Orlová (Orlová)
2. FC Tipáč (Havířov)
3. Demetu Ostrava (Ostrava)
4. FT Galaxy Karviná (Karviná)
5. FK Rapid Havířov (Havířov)
6. FC FurtGolem (Havířov)
7. FK Bizoni Petřvald (Petřvald)
8. FC Blues Ostrava (Ostrava)
9. FK Klasik (Český Těšín)
10. FC PartyBoys Čadca (Čadca)

Rovnou 6 účastníků tohoto turnaje již dokázalo u nás celý turnaj vyhrát. 2x si zlaté medaile odvezla Futsalmania Orlová a jeden triumf si připsaly družstva FC Blues Ostrava, Demetu Ostrava, FC PartyBoys Čadca, FT Galaxy Karviná a na uplynulém
3. Futsalmania Nočním poháru doplnil tuto šestici FK Klasik. FK Rapid Havířov si pak připsal na své konto u nás jednou 2. místo, FC Tipáč skončil jednou těsně pod medailemi na 4. místě. FC FurtGolem došli nejdále do čtvrtfinále. A petřvaldští
FK Bizoni Petřvald u nás budou úplným nováčkem a připíší si tak historicky první účast.

Turnaj se bude hrát díky tomuto počtu týmů klasicky bez odvetných zápasů na
2 pětičlenné skupiny, do vyřazovacích bojů pak postoupí nejlepší 4 týmy z každé skupiny.  I zápasy vyřazovací části se budou hrát bez odvetných zápasů, ovšem
s prodlouženým časem oproti základní skupině a to z 12 na 16 minut.

FK Klasik si odváží triumf ze 3. ročníku Futsalmania nočního poháru!

Futsalmania Noční pohár dospěl ke svému třetímu ročníku, avšak kvůli nepříznivému počasí se konal ve Sportovní hale Bohumín, když byl přesunut z venkovního hřiště ZŠ Rychvald. Na atmosféře venkovního nočního turnaje mu to ubralo sice, ovšem na výkonech a kvalitě nikoliv.
Oproti předchozím ročníkům se turnaj povedlo naplnit a to rovnou 10 týmy. Zúčastnili se tři týmy z Orlové (Futsalmania Orlová, Chachaři Orlová a FC Tygři), po dvou týmech měly zastoupena města Ostrava (FC Blues Ostrava a Ostrava J-Elita), Havířov (FC Tipáč a FC FurtGolem) a Český Těšín (FK Klasik a Rumové Pralinky) a ze slovenské Čadce přijeli FC PartyBoys Čadca. Poprvé na našich turnajích byli Rumové pralinky, takže byli jediným nováčkem a dopředu bylo jasné, že Futsalmania Noční pohár bude mít nového vítěze, protože předchozí vítězné týmy se turnaje nezúčastnili (SSKA a Žoldáci).
Papírově slabší skupina byla ta s označením „A“ a v ní se utkali FK Klasik FC Tipáč, Rumové Pralinky, FC FurtGolem a Futsalmania Orlová. Bez porážky s 10 body postoupila z prvního místa Futsalmania Orlová. Následována FK Klasikem se 7 a Rumovými pralinkami s 5 body. Posledním postupujícím byl FC Tipáč se 4 získanými body. FC FurtGolem se s turnajem rozloučili již ve skupině, když jim na postup nestačil 1 získaný bod.
Ve skupině „B“ se utkali Ostrava J-Elita, FC Blues Ostrava, FC PartyBoys Čadca, Chachaři Orlová a FC Tygři. Skupina byla o poznání napínavější než skupina „A“. Bez porážky s 8 body si vybojovala první postupový flek Ostrava J-Elita, která následoval další ostravský tým FC Blues Ostrava se 6 body a to také bez porážky. 3. místo pak obsadili Chachaři Orlová s 5 body a poslední postupové místo se třemi body za tři remízy FC PartyBoys Čadca. Poslední místo zde patřilo FC Tygrům, kteří se se 2 získanými body loučili s turnajem již ve skupině.
První čtvrtfinále svedlo Futsalmanii a PartyBoys. Zápas nebyl příliš atraktivní pro diváka. Více ze hry však měla Futsalmania. Ovšem první mega tutovku měla Čadca. Ovšem po skvělé přihrávce do prázdné branky útočník PartyBoys nepochopitelně selhal. 20 sekund před koncem pak jeden na jednoho neproměnili orlovští a šlo se do penalt. Tyto týmy se jednou již v penaltách potkali a opět byli úspěšnější hráči z Čadce, což znamenalo 4 prohraný rozstřel pro orlovské.
Druhé čtvrtfinále začali výborně Blues, když se dostali do vedení 4:0! Rumové pralinky pak v závěru zvládli aspoň kosmeticky dvakrát upravit výsledek na konečných 4:2.
Ostrava J-Elita byla favoritem v zápase s Tipáčem. Ovšem 11 minut marně hledali cestu ke vstřelení branky. Tipáč skvěle bránil a když se zdálo, že zápas půjde do penalt, tak brankář Tipáče podcenil vysoký míč, který mu propadl na hlavu jednoho z J-Elit a ta šla do vedení. Tipáč vše vrhl okamžitě do ofenzivy. Bohužel pro havířovské se jim gól vstřelit nepovedlo a z protiútoku ještě ostravští zvýšili náskok na konečných 2:0.
FK Klasik byl papírově pasován do role outsidera v boji s Chachary, kteří sice byli v nejsilnější sestavě, ovšem ve skupině podávali překvapivě nepřesvědčivé a nevýrazné výkony. Klasik se dokázal ujmout vedení překvapivě a v té chvíli začali Chachaři vše dávat do ofenzivy. Ovšem ani power play nepomohla a překvapení bylo na světě! Do semifinále postoupil Klasik!
V semifinále mezi Blues a PartyBoys bylo k vidění mnoho šancí, ovšem střelci se prosadili pouze dva a to z každého týmu jeden. Trochu více ze hry měli Blues, ale i přesto se šlo do penalt. Tentokrát PartyBoys nebyli 100% a to se jim stalo osudným, do semifinále tak šli bezchybní Blues!
Druhé semifinále bylo, dovolím si říct, nejlepším zápasem turnaje. Klasik se dokázal překvapivě, ale zaslouženě, ujmout vedení 2:0. J-Elita přestala hrát v té chvíli jako Jelita a začala hrát jako elita! Dokázala vyrovnat a musíme říct, že zcela zaslouženě. A neměla dost! Ostravští věřili, že to můžou rozhodnout. Vše dali do útoku. Cítili tu šanci. Ovšem chybu v rozehrávce vystihli jeden z česko-těšínských a střelou do prázdné branky pár vteřin před koncem stanovil výsledek utkání na 3:2!
V zápase o 3. místo byly oba týmy tradičně zklamané. PartyBoys již neměli moc sil, celý turnaj hráli bez střídání, ale i tak přijeli a bojovali. Ovšem J-Elita těch sil navíc dokázala využít a zápas o 3. místo zvládla.
Finálový zápas jsme vysílali živě. Můžete ho vidět v záznamu na našem Facebooku, příspěvek pod tímto albem. Zápas to nebyl kdovíjaký. Šance ale byly. Zápas to byl takzvaně o jednom gólu a ten se povedl vstřelit FK Klasiku. Ten tedy mohl slavit vítězství okolo 0:40 ráno na 3. Futsalmania Nočním poháru.
Nejlepším brankářem byl zvolen Benjamin Krenželok (FK Klasik), nejlepším hráčem byl pak zvolen Michal Luptovec (FC PartyBoys Čadca) a nejlepším střelcem se stal Aleš Klus (FK Klasik) s 5 vstřelenými brankami.
My tímto gratulujeme týmům na medailových pozicích a individuáně oceněným hráčům.
Poděkování pak patří všem týmům, respektive hráčům, kteří se turnaje zúčastnili a strávili s námi futsalové odpoledne, večer a noc. Také děkujeme našim rozhodčím Tomáši Brevčinskému a Jiřímu Harnolovi, kteří turnaj odřídili do této pozdní hodiny víceméně bez problémů klasicky. Děkujeme pak také Bosporu, který nám poskytl narychlo prostory ve Sportovní hale Bohumín. Děkujeme také všem, kteří se podíleli na organizaci a hladkém chodu turnaje. Závěrem děkujeme Zicherce, z.s. pod kterou působíme a díky které můžeme turnaje bezstarostně vykonávat.
My se budeme na vás těšit na pokračování celoroční futsalové lize v sobotu 21. září od 9:00 ve Sportovní hale Bohumín na 7. Bospor Futsalmania tournament 2019. Všichni jste srdečně zvaní.
Vaše Futsalmania.


Noční pohár je zaplňěn!

V pořadí 3. Futsalmania Noční pohár je již plně obsazen. Děkujeme tímto všem za velký zájem, velice nás to těší. 

Turnaje se zúčastní 3 týmy z Orlové a po 2 zástupcích budou mít družstva z Českého Těšína, Ostravy a Havířova. 10ku přihlášených doplňuje pak zástupce ze sousedního Slovenska, respektive z města Čadca. Poprvé se na našich turnajích ukáže tým Rumových pralinek z Českého Těšína, který je jediným nováčkem turnaje.

Účastníci turnaje:
1. Futsalmania Orlová (Orlová)
2. Chachaři Orlová (Orlová)
3. FC Tygři (Orlová)
4. FC Blues Ostrava (Ostrava)
5. Ostrava J-Elita (Ostrava)
6. FC Tipáč (Havířov)
7. FC FurtGolem (Havířov)
8. Rumové pralinky (Český Těšín)
9. FK Klasik (Český Těšín)
10. FC PartyBoys Čadca (Čadca)

Turnaj se bude hrát díky tomuto počtu týmů klasicky bez odvetných zápasů na 2 pětičlenné skupiny, do vyřazovacích bojů pak postoupí nejlepší 4 týmy z každé skupiny.  Oceněny budou nejlepší tři týmy turnaje a nejlepší hráč, střelec a brankář.

3. ročník Futsalmania nočního poháru zná své datum!

Již tradičně pořádáme v půlce srpna Futsalmania Noční pohár, jenž se koná pod otevřeným nebem v pátek 16. 8. 2019 od 17:30 a končí okolo půlnoci.

Na hřišti s (kobercovou) umělou trávou se může hrát jedině v sálové obuvi nebo v turfách. Samozřejmostí je také umělé osvětlení, protože polovina turnaje se bude hrát v době, kdy sluníčko již nesvítí. Turnaj se na tomto hřišti hrál i na přechozích ročnících a pro upřesnění tento útulný areál naleznete na adrese Školní 1600 ve městě Rychvald (PSČ 735 32).

Startovné pro Noční pohár činí 999 Kč. Maximální počet týmů  pro tento turnaj je pak stanoven na 8 týmů a klasicky se hraje v 4+1 (+ střídající). Propozice budou stanoveny dle počtu příhlášených týmů.

Vítěz turnaje se automaticky kvalifikuje do Velkého finále Bospor Futsalmania tournaments 2019 v prosinci a bude zařazen rovnou mezi nasazené týmy.

Prvního ročníku (2017) se zúčastnilo 5 týmů a turnaj vyhrál karvinský SSKA. Druhý ročník (2018) měl 7 účastníků a první příčku obsadili havířovští Žoldáci.

V sekci KONTAKT naleznte potřebné konaktní údaje, pomocí kterých se můžete registrovat. Budeme jenom rádi a vy určitě nebudete litovat.


premiérový Bospor Futsalmania cup vyhráli překvapivě TKS Notoři!

Premiérový Bospor Futsalmania cup jenž se odehrál na dvou hřištích (umělá tráva – malá kopaná, futsalový povrch – futsal). Přičemž zápasy ve skupině a v play off se hráli v odvetném systému (jeden zápas futsal a druhý malá kopaná).
Turnaje se zúčastnilo 8 týmů. Mezi favority se řadili zejména ostravské družstva Demetu Ostrava a FC Blues Ostrava. Díky 8 přihlášených týmů se mohlo hrát ve dvou skupinách.
Ve skupině A se představila Futsalmania Orlová, TKS Notoři, FC Blues Ostrava a KA-4. Skupina byla velice vyrovnaná, zápasy se hráli ve vysokém tempu a každý tým dokázal předvést kvalitní výkony. S 11 body postoupila z prvního místa Futsalmania Orlová. 8 bodů stačilo ke druhému místu ve skupině FC Blues Ostrava. Se 7 získanými body obsadil třetí pozici týmy z Karviné – KA-4. Poslední místo obsadili s 5 body TKS Notoři.
Ve skupině B byly k vidění týmy Demetu Ostrava, DruTěVa, FC Tygři a FC Tipáč. se ztrátou 2 bodů, respektive se ziskem 16 bodů postoupili jednoznačně z prvního místa se skóre 22:4 Demetu Ostrava. 10 bodů pak získali FC Tygři a 9 bodů si připsal FC Tipáč. Bez získaného bodu se na 4. místě DruTěVa.
Play off však již je o něčem jiném a výsledky ze skupin se prakticky mažou. O tomhle jsme se překvapili hned v prvním dvojutkání. Když se utkali TKS Notoři a Demetu Ostrava. Ostravští dokázali na futsalovém povrchu vyhrát 1:0, což jim dávalo dobrou pozici do odvety na umělé trávě. Ovšem k údivu všech přítomných dokázali TKS Notoři vyhrát 2:0 a zajistili si nečekaný postup mezi nejlepší čtyřku.
Druhý souboj 1. se 4. už překvapení nenabídl. Futsalmania na umělé trávě porazila DruTěVu 4:1 a ve futsalové odvětě si utkání jednoznačně pohlídala v poměru 5:0.
Další čtvrtfinále svedlo FC Tygry a KA-4. A šlo o parádní podívanou. Futsalový zápas vyhráli Tygři 3:2. Stejným výsledkem skončila také odveta na umělce, kterou však vyhrála KA-4 a šlo se do penalt. Rozstřel šel až do náhlé smrti ve které byli úspěšnější orlovští FC Tygři a šli tak do semifinále.
Poslední čtvrtfinále se týkalo FC Blues Ostrava a FC Tipáče. Blues se podařilo vyhrát oba zápasy 2:0 a 2:1 a jako favorit utkání postoupil do semifinále.
První semifinále bylo v orlovské režii, když se utkali Tygři a Futsalmania. Tygři na umělé trávě dokázali první duel vyhrát těsně 2:1. V odvetném utkání ve futsale se Futsalmanii nepodařilo vstřelit ani jednu branku a Tygři naopak dokázali dvě branky vstřelit a tak se senzačně dostali do finále.
Druhý semifinálový duel nabídl zajímavé utkání, ve skupině totiž oba duely Blues na Notory vyhráli. Ovšem play off je o něčem jiném. První utkání ve futsale Notoři vyhráli 2:1. Na umělé trávě to byl boj a i přes velkou snahu ostravských, nedokázali zvítězit a po výsledku 1:1 se zrodila další senzace a ve finále byli Notoři.
Zápas o třetí místo se po domluvě obou týmu odehrál v prodlouženém utkání (z 12 na 15 minut) na jeden zápas ve futsale. Na obou týmech byla vidět únava i zklamání, ale vidina 3. místa hlavně v závěru nutila týmy k velké snaze. Šťastnější nakonec byla Futsalmania, když porazila Blues 3:2.
Finále bylo velice vyrovnané, oba týmy do toho dali vše, ovšem bohužel moc branek nepadalo. Na umělé trávě vyhráli Notoři nejtěsnějším možným výsledkem 1:0. Na futsalovém povrchu pak týmy vážně bojovali, ale golmani a obrany byly neprostupné, Tygři věděli, že musí gól vstřelit, ale Notoři byli v obraně pevní jak žula a po bezbrankové remíze slavili vůbec první titul na našich turnajích. 
Nejlepším hráčem turnaje byl zvolen Tomáš Gardoň (Futsalmania Orlová), nejlepším brankářem Jan Hruška (FC Tygři) a o nejlepšího střelce s 12 góly se dělili Vojtěch Šimon (FC Blues Ostrava) a Lukáš Macík (Demetu Ostrava).
Tímto chceme pogratulovat vítěznému týmu TKS Notorům i týmům na medailových pozicích. Gratulace také putuje k individuálně oceněným hráčům turnaje.
Poděkování pak patří sponzorům našich turnajů: Bospor, s.r.o. (hlavní sponzor), Město Bohumín, Realita Gaming bar Ostrava, ZanziBar Orlová, CoolCamp.cz, CoolKára.cz, Josport.cz a Gisport.cz, děkujeme také Zicherce,z.s. pod kterou působíme a našim třem rozhodčím, kteří turnaj odřídili (Mirku Muráňovi, Jiřímu Harnolovi a Josefu Razimovi).
Budeme se na vás těšit snad již v srpnu na 3. Futsalmania Nočním poháru o jehož datu konání a dalších informacích vás budeme v nejbližších dnech informovat.
Vaše Futsalmania

Informace k Bospor Futsalmania cupu

POSLEDNÍ DŮLEŽITÉ INFORMACE K ZÍTŘEJŠÍMU TURNAJI🏆 || 
 Na zápasy na umělé trávě doporučujeme turfy nebo sálovou obuv. Lisové kopačky jsou dovoleny, ale osobně je příliš nedoporučujeme.
 Zápasy na umělé trávě se budou hrát s futsalovým míčem, jelikož jsme zkoušeli hrát na daném hřišti s míčem na fotbal a vzhledem k velikosti hřiště (futsalové parametry) by to ubíralo kvalitě zápasů. Ovšem pokud se týmy shodnou, že by chtěli hrát s míčem na fotbal, máme ho připravený.
 Každý zápas trvá 12 minut a jelikož s každým soupeřem máte 2 zápasy (futsal a malá kopaná), což je dostatečný čas, bude se stopovat čas minimálně, převážně při zranění, respektive když hráč bude faulovaný na hrací ploše.
 Pokud bude některý z hráčů prokazatelně hru zdržovat (zakopnutí míče po odpískání, či bránění v rozehrání apod.) bude hráč potrestán žlutou kartou (trest na 1 minutu), jako organizátoři chceme tomuto totiž zamezit a budeme na rozhodčí tlačit, aby toto trestali.
 Na obou hřištích se auty rozehrávají ze země nohou.
 Brankáři rozehrávají rukou, mohou vyhazovat přes půl hřiště na obou hřištích a nejsou omezeni na počet přihrávek.
 Také se u nás nesčítají fauly, ale za 3 žluté karty dostává hráč stop na 1 utkání, za červenou kartu pak dostává hráč minimálně stop na 1 utkání (v případě závažnějších provinění, či vulgarit k rozhodčímu i 2 a více zápasů).
KONEC HLÁŠENÍ 


Bospor Futsalmania cup rozlosován!

První ročník Bospor Futsalmania cupu, jenž se odehraje na dvou hřištích, na futsalovém povrchu a na umělé trávě – futsal&malá kopaná, byl rozlosován. Na turnaj se přihlásilo 8 mužstev ze 4 měst. Největší zastoupení má již tradičně nejmladší město v České republice – Havířov. Z něj přijede trojlístek týmů TKS Notoři, FC Tipáč a DruTěVa. Z Ostravy přijedou favorité turnaje Demetu Ostrava a FC Blues Ostrava. Jeden tým přijede z Karviné a to KA-4. Z Orlové pak přijede Futsalmania Orlová a po delší odmlce také FC Tygři.

Losování proběhlo v úterý 9. 7. od 20:00 živě na našem Facebooku. Záznam losování naleznete na našem Facebooku a Instagramu (IGTV).  Do skupiny A byly nalosovány týmy ze všech 4 měst, respektive KA-4, FC Blues Ostrava, TKS Notoři a Futsalmania Orlová. Ve skupině B se pak mezi sebou utkají FC Tipáč, DruTěVa, Demetu Ostrava a FC Tygři.

Na všechny týmy čekají v základní skupině 3 zápasy na umělé trávě a 3 zápasy na futsalovém hřiti. Ze skupiny postupují všechny týmy do čtvrtfinále, kde se pak utkají týmy také ve dvou zápasech (futsal a malá kopaná). Takže týmy, které vypadnou ve čtvrtfinále, absolvují 8 zápasů po 12 minutách (96 minut). Týmy, které postupí do semifinále pak čeká o 4 zápasy více (12 zápasů – 144 minut).

Sponzory pro rok 2019 jsou Bospor, s.r.o., město Bohumín, Realita Gaming bar Ostrava, ZanziBar Orlová, CoolCamp.cz, CoolKára, Josport.cz a Gisport.cz, děkujeme, že jste s námi, vážíme si toho velice moc. Turnaje jsou pak organizovány pod neziskovou organizací Zicherka, z.s., tímto Zicherce děkujeme také velice za podporu.

Turnaj bude velice náročný a předpokládáme, že i kvalitní, takže jste samozřejmě srdečně zvaní. Začínáme od 9:00 a na obou hřištích se bude hrát současně (skupina A a skupina B). Předpokládaný konec turnaje je odadován na 14:40.

Těšíme se v sobotu ve Sportovní hale Bohumín na vás.

Bospor Futsalmania cup poprvé na dvou hřištích: futsal & malá kopaná!

V sobotu 13. července 2019 se ve Sportovní hale Bohumín premiérově uskuteční turnaj na dvou hřištích, což by nebylo příliš zajímavé, avšak každé hřšitě má jiný povrch (futsalový povrch a umělá tráva).

Ve skupinové fázi i v play off se týmy neutkají pouze jednokolově, ale dvoukolově, respektive s každým soupeřem týmy čeká i odvetný zápas a aby toho nebylo málo, tak jeden zápas se odehraje na futsalovém povrchu a další na umělé trávě.

Startovné činí: 1 199 Kč,-

Maximální počet týmů: 16 (avšak hrát se bude samozřejmě i při menším počtu týmů)

Oceněny budou týmy na prvních 4 místech.

Na nejlepší 3 týmy budou minimálně čekat pohár, medaile, láhve alkoholu, či 24 piv, poukázky od sponzorů a další ceny.

Oceněni budou také nejlepší hráč, střelec a brankář turaje klasicky.

Na turnaji bude k vidění také soutěž v pokutových kopech.

V případě zájmu nás kontaktujte.

Všichni jste srdečně zváni.


Po Dvou 2. místech slaví FC PartyBoys Čadca triumf na 6. Bospor FT2019!

Bospor Futsalmania tournaments 2019 jsou již ve své druhé polovině a 6. turnaje se zúčastnil opět maximální počet družstev 10. Děkujeme za Vaši přízeň. 
Ve skupině A se setkali Ostrava J-Elita, FC Blues Ostrava, FC Tipáč, FC FurtGolem a jediný nováček našich turnajů FO3 Havířov. FC Tipáč byl velkým překvapením skupinové fáze, když porazil favority skupiny Ostrava J-Elita a FC Blues Ostrava, zbývající dva zápasy remizoval a ze skupiny A postoupil s 8 body z prvního místa. Druhá příčka pak patřila se 7 body Ostravě J-Elita, která nechala za sebou o skóre Blues, kteří postupovali z místa třetího. Poslední postupovou příčku se 4 body obsadili FO3 Havířov. Se ziskem jediného bodu se z turnajem již ve skupině rozloučil FC FurtGolem.
Skupina B měla toto složení: Demetu Ostrava, FC PartyBoys Čadca, Chachaři Orlová, Futsalmania Orlová a DruTěVa. Bez ztráty bodu a se skóre 15:4 postoupili z prvního místa Demetu Ostrava, kteří se pasovali výkony a výsledky do role favorita turnaje. 5 bodů shodně získali FC PartyBoys Čadca a Chachaři Orlová, díky lepšímu skóre šla ze druhé pozice do play off parta ze Slovenska. Překvapivě velké problémy zaznamenala Futsalmania Orlová, která získala pouze 2 body, shodně jako DruTěVa a jen díky lepšímu skóre postoupil z posledního postupového místa tým z Orlové.
V první čtvrtfinále se utkali FC Tipáč s Futsalmanií Orlová. Orlovští zde ukázali větší zkušenost a ujali se rychlého vedení 2:0. Které pak navýšili na 3:0, ovšem Tipáč se nevzdával a snížili na rozdíl 2 branek. Futsalmania však obrat nepřipustila a po výsledku 5:1 si zajistila postup do semifinále.
Druhé čtvrtfinále svedlo jedny z favoritů na vítězství – FC Blues Ostravu a FC PartyBoys Čadcu. Utkání se hrálo ve vysokém tempu, ale branky padaly pouze do branky ostravských. Po výsledku 3:0 postoupili PartyBoys a Blues při své 5 účasti poprvé odešli z turnaje bez medaile.
Ve 3. čtvrtfinále byl jednoznačným favoritem Demetu Ostrava a když se ujali vedení, zdálo se, že o postupujícím je rozhodnuto. Převahu měli jednoznačnou v utkání totiž. Ale naděje FO3 držel skvělý gólman a když se blížil konec utkání, šli havířovští hrát power play a ta se jim vyplatila a dokázali vyrovnat na konečných 1:1 a šlo se do penalt. V těch se dvakrát blýskl vynikající brankář FO3 a střelci nováčka byli k tomu bezchybní. Takže do semifinále k velkému překvapení všech přihlížejících postoupil nováček z Havířova.
Chachaři Orlová a Ostrava J-Elita na sebe narazili v posledním čtvrtfinále. Chacharům citelně chyběli jejich mladší hráči, kteří obvykle táhli jejich ofenzívu a to bylo znát i v tomto utkání. J-Elita dokázala udržet nulu a při tom vstřelit 3 branky, takže po výsledku 3:0 se zařadila do boje o medaile.
První semifinále svedlo Futsalmanii s PartyBoys, jejich zápas ve skupině skončil 0:0, ovšem v semifinále to byla jiná písnička, když PartyBoys byli jednoznačně lepší a utkání měli pod kontrolou. Nakonec vyhráli vysoko 5:0 a při své třetí účasti postoupili potřetí do finále.
Druhý semifinálový zápas byl vyrovnanější. Ve skupině vyhrála J-Elita 2:0, ale na to se v play off nehraje. Ostravští sice šli do vedení, ale při přesilovce dokázali FO3 vyrovnat a utkání šlo opět do penalt. Po třech sériích byli střelci neomylní. Takže se šlo do náhlé smrti, kde ze šesti pokusů byl pouze jeden úspěšný střelec a to Motloch z FO3 Havířov, kteří překvapivě postoupili do finále.
V zápase o třetí místo byl k vidění velice otevřený futsal. J-Elita šla do vedení nádhernou ránou Klose. Futsalmanii se podařilo však vyrovnat. Ovšem Klos by nezastavitelný a dokonal hattrick a J-Elita náhle vedla 3:1. Ale druhý hattrick na sebe nenechal dlouho čekat, když jej vstřelil Demjanovič a Futsalmania tak utkání otočila a po výsledku 4:3 mohla slavit zisk třetího místa.
Finálový zápas měla celý pod kontrolou Čadca, zkušeně držela míč a dávala jednu branku za druhou. Když se skóre zastavilo na 5:0 bylo rozhodnuto. FO3 dokázali již jen kosmeticky upravit jedním gólem na 1:5, ale i tak to byl pro ně velký úspěch. PartyBoys zcela zaslouženě turnaj vyhráli a prolomili „prokletí“ druhých míst.
Nejlepším brankářem byl zvolen Marek Teplan (FC PartyBoys Čadca), nejlepším hráčem Karel Klos (Ostrava J-Elita) a nejlepším střelcem s 10 góly Dominik Mládek (Demetu Ostrava).
Gratulujeme vítězům a individuálně oceněným hráčům. Také chceme všem týmům, respektive hráčům, kteří se turnaje zúčastnili a hráli se smyslem pro fair play. Poděkování patří rozhodčím turnaje Tomáši Brevčinskému a Jiřímu Harnolovi, kteří turnaj v poklidu odřídili. V neposlední řadě děkujeme našim sponzorům, kterými jsou: Bospor, Realita Gaming Bar Ostrava, Zanzibar Orlová, CoolCamp.cz, CoolKára, Gisport.cz, Josport.cz a město Bohumín.
Další turnaj Bospor FT2019 nás čeká sice až v září (datum upřesníme), ovšem zveme Vás tímto na náš premiérový kombinovaný turnaj ve futsale a malé kopané (odvety – jeden zápas futsal, druhý malá kopaná), který se uskuteční ve Sportovní hale Bohumín v sobotu 13. července 2019. Doufáme, že Vás přijede, co nejvíce. 
Závěrem bychom se chtěli omluvit týmu DruTěVa, jehož fotografii jsme z turnaje bohužel nezaznamenali, je nám to líto, již se to nebude opakovat, děkujeme za pochopení, chybami se člověk učí.
Vaše Futsalmania Orlová

6. Bospor FT2019 byl rozlosován a opět     s mezinárodní účastí

Poprvé byl turnaj losován v živém přenosu na našem Facebooku. Záznam tohoto přenosu naleznte buď na zmíněném Facebooku Futsalmania Orlová nebo na IGTV Futsalmania Orlová

V osudí bylo 10 týmů, což je maximální počet pro základní část 3. ročníku Bospor Futsalmania tournaments 2019. Turnaj má největší zastoupení týmy z Havířova, kterých se přihlásilo 4 (FC FurtGolem, FC Tipáč, DruTěVa a nováček FO3 Havířov), 3 týmy přijedou z Ostravy (FC Blues Ostrava, Ostrava J-Elita a Demetu Ostrava) a 2 týmy jsou původem z  města Orlová (Futsalmania Orlová a Chachaři Orlová) a jeden zástupce přijede ze slovenské Čadce (FC PartyBoys Čadca).

Na turnaji bude k vidění celkově 28 zápasů. Obě skupiny jsou obsazeny 5 týmy a ve skupině každé mužstvo čekají 4 zápasy. Do čtvrtfinále postupuje 8 týmů, tudíž z každé skupiny vypadává pouze tým na 5. místě. Všechna utkání základních skupin se hrají na jeden 12-minutový poločas. 

Zápasy play off jsou prodloužena na 16 minut a pokud utkání skončí po základní hrací době remízou následují pokutové kopy, které týmy budou kopat ve třech sériích, pokud i po těchto třech sériích bude trvat nerozhodný stav, následuje forma náhlé smrti po jednom střelci z každého týmu.

Na turnaji budou oceněny první tři týmy následovně:

– 1. místo: pohár, medaile, láhev Metaxy, láhev šampaňského, poukaz na útratu na baru v Zanzi Baru Orlová v hodnotě 250 Kč a slevový kupon na nezlevněné zboží na Josport.cz ve výši 15%

– 2. místo: pohár, medaile, láhev Metaxy a poukaz na Virtuální realitu v Realita Gaming Bar Ostrava v hodnotě 200 Kč a poukaz na vodní dýmku v ZanziBaru Orlová.

– 3. místo: pohár, medaile, láhev Metaxy a poukaz na hraní na PS4/XboxOne v Realita Gaming Bar Ostrava v hodnotě 100 Kč

Oceněni budou také nejlepší hráč, brankář a střelec turnaje a to následovně:

– sošku pro nejlepšího hráče, láhev Staré myslivecké, vybrané propagační předměty města Bohumín a slevový poukaz na nezlevněné zboží na Josport.cz ve výši 15%

– sošku pro nejlepšího brankáře, láhev Staré myslivecké, vybrané propagační předměty města Bohumín a slevový poukaz na nezlevněné zboží na Josport.cz ve výši 15%

– sošku pro nejlepšího střelce, láhev Staré myslivecké, vybrané propagační předměty města Bohumín a slevový poukaz na nezlevněné zboží na Josport.cz ve výši 15%

Každý zúčastněný tým pak získá také body dle bodovací tabulky za umístění na turnaji, které se pak sčítají do konečného pořadí základní části, jejiž vítěz získá sadu 9 černých dresů a kraťas značky Givona od společnosti Gisport.cz a jeden vylosovaný z vítězného týmu také získá poukaz na letecký zájezd na vybrané utkání FC Barcelony od CoolCamp.cz, tímto chceme také poděkovat všem sponzorům za podporu, vážíme si jí.

Turnaj startuje v neděli 16. června 2019 od 9:00 ve Sportovní hale Bohumín. Všichni jste srdečně zvaní. Diváci mají samozřejmě vstup zdarma. 


1 komentář

  1. Jan

    Chlápci,moc vám gratulují 😋

    Odpovìdìt

Pøidat komentáø

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *