Internetová televize Orlová naším prvním mediálním parnterem!

Byla navázána spolupráce s internetovou televizí Orlová, více podrobností připravujeme.

Ve spolupráci s Realita Gaming bar Ostrava bude v rámci turnaje  uskutečněn doprovodný turnaj ve Fifa 2018!

Na následujícím turnaji, 4. kolo turnajové ligy Futsalmania tournaments 2018, konaného v neděli 15. dubna 2018 se bude konat doprovodný turnaj ve FIFA 2018. Jelikož na turnaji vznikají týmům nevyhnutelné pauzy, tak jsme se rozhodli tímhle týmům vyplnit čas touto zábavnou formou a jsme velice rádi, že Realita Gaming Bar Ostrava nám tohle umožnila: konzole (PS4 nebo Xbox One), gamepady a hru nám poskytne Realita Gaming Bar Ostrava a televizi zapůjčí jeden z pořadatelů. 

Turnaj bude hrán na 2 skupiny a nejlepší 2 z každé skupiny postoupí do semifinále. Hrát se bude stylem 1v1 (1 proti 1), ovšem s tím, že během zápasů, či turnaje se hráči mohou v týmu střídat, aby se během turnaje zabavilo a užilo si tuto skvělou hru více hráčů. Každý si může zvolit libovolný tým, to znamená, že může dojít například k soboji Real Madrid vs. Real Madrid. Turnaj je pouze pro účastníky futsalového turnaje, každý tým má možnost přihlásit jednoho zástupce, pokud by však neměl někdo zájem, může se přihlásit někdo z ostatních účastníků, dle rychlosti reakce. 🙂 

Velice děkujeme sponzoru za zapůjčení a budeme se těšit!


MFK Karviná se stává našim novým sponzorem našich tunajů! 

Pro následující turnaj (neděle 15. dubna 2018), 4. kolo turnajové ligy Futsalmania tournaments 2018, se k našim sponzorům zařadí také MFK Karviná. Tento prvoligový fotbalový klub, který hraje již druhou sezónu v řadě nejvyšší fotbalovou ligu v České republice, bude v dubnovém turnaji podporovat individuální ocenění respektive nejlepšího hráče, střelce a brankáře, pro každého z nich věnuje 2 vstupenky na nejbližší domácí ligové utkání (s největší pravděpodobností půjde o zápas MFK Karviná proti FK Teplice, přesný den a čas budou včas upřesněny: utkání by se mělo konat v termínu 20.-22. dubna 2018).

Spolupráce s MFK Karviná bude prvně jednorázová pro dubnový turnaj, poté se uvidí, zda spolupráce bude pokračovat, i když jsou k tomuto velice dobré předpoklady, ale nechceme předbíhat. Jedním z faktorů také jsou termíny turnajů Futsalmania a zápasů MFK Karviná, jenž se mohou krýt apod.

Tímto také chceme našemu nejbližšímu prvoligovému týmu MFK Karviná velice poděkovat za uzavření spolupráce a popřát dobré výsledky, které povedou k co nejrychlejší jistotě záchrany 1. Fotbalové ligy v Karviné a co nejlepšímu celkovému umístění.

Sledovat MFK Kaviná můžete zde:

WEB: http://mfkkarvina.cz/

FACEBOOK: https://www.facebook.com/mfkkarvina/

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/mfkkarvina/

YOUTUBE: https://www.youtube.com/user/MFKOKDKarvina

Zbytek krásného a úspěšného dne Vám přeje Futsalmania Orlová. 🙂 

Futsalmania Orlová poprvé slaví triumf v turnaji, když po penaltách porazila Invictus 2011!

Třetí kolo naši turnajové ligy navštívilo 9 týmů, jelikož Celtic Karviná nedorazil v plném počtu, tudíž ze skupiny A postupovali automaticky všechna 4 mužstva a prali se hlavně po lepší pozici ve čtvrtfinále. Poslední v této skupině skončil nováček Poštovní pěchota, jenž nezískal ani bod. Mezi týmy Invictus 2011, TKS Notoři a dalším nováčkem Pijaki jebane došlo k situaci, kdy musela rozhodovat minitabulka ze které nejlépe vzešli TKS Notoři a poprvé u nás vyhráli skupinu, dále pak šli Pijaki jebané a třetí ze skupiny šel Invictus 2011, jenž se ve skupinové fázi tradičně rozehříval. Skupina B byla taky zajímavá, poslední nepostupové místo obsadil opět SKS Havířov bez získaného bodu. Futsalmania Orlová šla do play off ze 4. místa, jelikož doplatila na velké chyby v obraně a neproměňování vyložených šancí. Obhájce z minulého turnaje FT Galaxy Karviná postupoval ze 3. pozice. Mezi posledním nováčkem Sokolíky a finalistou z minulého turnaje FK Rapid Havířov rozhodovalo při rovnosti 10 bodů skóre a to bylo příznivější u Sokolíků a ti šli do play off jako jeden ze žhavých kandidátů na výhru v turnaji. Což potvrdili také ve čtvrtfinále, kdy jednoznačně přejeli Poštovní pěchotu. Jak ošemetné může být play off se ukázalo v zápase mezi TKS Notory a Futsalmanii Orlová, která rychle vedla 3:0, ovšem po řadě chyb a dobré výkonu TKS došlo ke snížení na 3:2, TKS se tlačili k vyrovnání, ovšem ke konci přidala Futsalmania na 4:2 a bylo hotovo. Překvapivě vypadl obhájce FT Galaxy Karviná, když v souboji s nováčkem Pijaki jebane rozhodl jediný gól. I další finalista z minulého turnaje se poroučel ve čtvrtfinále a to FK Rapid Havířov, když nestačil na Invictus 2011, jenž klasicky v play off předvádí nejlepší výkony.
Semifinálové boje byly velice vyrovnané. Futsalmania Orlová vydřela výhru 1:0 na Pijaki jebane. V druhém klíčovém zápase zase Invictus 2011 vstřelil gól v poslední minutě z pokutového kopu a stanovil tak stav utkání na 2:1 a to znamenalo, že Sokolíci překvapivě budou hrát jenom o bronz. 
V souboji o 3. místo v přestřelce zvládli utkání nováčků lépe Pijaki jebane a Sokolíci skončili 4., ovšem dle řady lidí měli nejlepší herní projev ze všech 9 týmů.
Finále svedlo dva týmy, které zatím nejlépe byli stříbrní na Futsalmania tournamets (Invictus 2011 – 3x a Futsalmania Orlová – 2x). Zápas byl velice opatrný ze začátku a velice bojovný, ovšem oba týmy si vytvořili celkem zajímavé příležitosti, ovšem ani jednoho z gólmanů se nepodařilo prostřelit, tudíž došlo k pokutovým kopům, které tyto dva týmy proti sobě zažili již 3x, při čemž lepší bilanci 2:1 měl dosud Invictus 2011. Po 3 sériích byl stav 2:2, ani 4. nerozhodla, když v 5. chytil druhou penaltu brankář Skrzyszowski, hráč Futsalmanie Bednárik se dále nemýlil a Futsalmania Orlová mohla slavit svůj 1. triumf.
Nejlepším střelcem se stal Matěj Kubiš (Sokolíci) se 7 góly, nejlepším brankářem Jakub Skrzyszowski (Futsalmania Orlová) a nejlepším hráčem Daniel Klimša (Invictus 2011). 
Všem zúčastněným chceme poděkovat a vítězům pogratulovat. 
Další poděkování patří sponzorům Zábavní centrum Horník Ostrava a Realita Gaming Bar Ostrava. Také klasicky děkujeme Zicherce, z.s. (jmenovitě Lukáši Stařičnému). Za fotografie děkujeme Janu Rentovi a v neposlední řadě patří poděkování rozhodčím Tomáši Brevčinskému a Mirkovi Muráňovi.
Budeme se na Vás těšit na dalším turnaji respektive na 4. kole turnajové ligy FT2018, které se odehraje v neděli 15. dubna 2018 v hale GOA Orlová.
S pozdravem Vaše Futsalmania Orlová.

Umístění týmů ve 3. turnaji v rámci Futsalmania tournaments 2018

1. Futsalmania Orlová

2.  Invictus 2011

3. Pijaki jebane

4. Sokolíci

5.-8. TKS Notoři, FK Rapid Havířov, FT Galaxy Karviná, Poštovní pěchota

9. SKS Havířov

Individuální ocenění hráčů ve 2. turnaji v rámci Futsalmania tournaments 2018

Nejlepší hráč: Daniel Klimša (Invictus 2011)

Nejlepší brankář: Jakub Skrzyszowski (Futsalmania Orlová)

Nejlepší střelec: Matěj Kubiš (Sokolíci) se 7 góly


10 přihlášených týmů!

kdo si odnese ze 3. turnaje v rámci FT2018 nejvíce bodů do celkové tabulky?

Obhájí titul z 2. turnaje FT2018 FT Galaxy Karviná? Podaří se urvat své 1. prvenství FK Rapidu Havířov po minulé těsné porážce ve finále? Nebo se svého 1. vítězného turnaje dočkají dlouhodobí účastníci Futsalmania Orlová nebo Invictus 2011, kteří již mají za sebou také zkušenosti s finálovou účástí? Nebo probíjí se popvé do finále TKS Notoři, kteří byli zatím nelépe 4., či Celtic Karviná, který minule získal bronz? Překvapí snad otloukánek z minulých turnajů SKS Havířov? A co takhle jeden z nováčků Poštovní pěchota, Sokolíci nebo Pijaki jebane?

Odpověď dostaneme již tuto neděli 18. března 2018 v hale GOA Orlová a být u toho můžete být i Vy! 🙂 


FT Galaxy Karviná  zvítezil v premiéře na Futsalmania tournaments 2018! 

Druhého turnaje v rámci turnajové ligy se zúčasnilo 8 týmů, které byly rozlosovány do dvou 4-členných skupin, na každý tým čekaly ve skupině 3 zápasy po 20 minutách a z každé skupiny postoupili 2 nejlepší týmy. Ze skupiny A bez ztráty bodu postoupila Futsalmania Orlová a spolu s ní Celtic Karviná, jenž v přímém boji o postup porazil Tygr Orlová, SKS Havířov ve skupině nezískalo ani bod, ovšem zaznamenali premiérové 3 branky, když na předchozích turnajích vyšli na prázdno. Ze skupiny B postoupili se 7 body FT Galaxy Karviná z 1. místa a se shodným počtem bodů FK Rapid Havířov ze 2. místa, 3. místo zbylo na SSKA a Slovan Havířov bez získaného bodového zisku skončil poslední, ovšem Slovan doplatil na špatné druhé poločasy, hrát se pouze na 1. poločas, tak postoupí z prvního místa, ale to je kdyby.
V prvním semifinále si jednoznačně poradili FT Galaxy v Karvinském derby se Celticem 5:2. Druhé semifinále bylo vyrovnanější, Futsalmania vedla 1:0, ovšem Rapid díky své hře s brankářem s kompaktní hrou zvládl utkání a vyhrál 3:1.
Zápas o 3. místo vyhrál Celtic Karviná, když otáčel proti Futsalmanii nepříznivý stav 0:1 a vyhrál 2:1 ve velice vyrovnaném utkání.
Finále nabídlo nejlepší zápas turnaje, ve skupině Rapid s Galaxy remizovali 2:2. Když Galaxy za stavu 2:0 trefili z dálky tyčku prázdné branky Rapidu a Havířovští si vzali time out a rychle snížil na 1:2, bylo o drama postaráno. Rapid se tlačil, orazítkoval ve tlaku také tyč a měl i další velké šance, ovšem Galaxy tohle přežilo a Marek Barát završil z protiútoku hattrick a svůj výtečný výkon a Galaxy mohlo slavit při své premiéře na našem turnaji první triumf. Ovšem finále stálo vážně za to a oběma týmům patří velká gratulace.
Turnaj provázela dobrá atmosféra a za tohle, za výkony a za účast bychom rádi poděkovali všem týmům a hráčům, další poděkování patří sponzorům Zábavnímu centru Horník Ostrava a Reality Gaming baru Ostrava. Dále děkujeme klasicky Zicherce, z.s., jmenovitě Lukáši Stařičnému. V neposlední řadě patří také poděkování rozhodčímu Mirkovi Muráňovi, Eriku Wybranieci, Patriku Mendlíkovi, Vojtěchu Rumpelovi a Viktoru Tannerovi. A zvláštní poděkování za fair play patří Vojtěchu Cieplikovi z týmu Tygr Orlová, který v posledním kole skupiny v přímém boji se Celticem Karviná byl v útočném souboji a rozhodčí zapískal faul na Vojtu, který ovšem okamžitě ukázal, že se o faul nejedná a tím i připravil svůj tým o zajímavou standardní situaci za stavu 1:0 pro Celtic Karviná, každý by si z něj měl vzít příklad, přece jen fair play je nezbytné a ne každý ho praktikuje – Děkujeme a skládáme poklonu, za tohle si u nás příště může tento hráč vyzvednout malou odměnu. 🙂 
Vítězům gratulujeme a budeme se těšit na neděli 18. března, kdy se uskuteční 3. kolo turnajové ligy Futsalmania tournaments 2018.

Umístění týmů ve 2. turnaji v rámci Futsalmania tournaments 2018

1. FT Galaxy Karviná

2. FK Rapid Havířov

3. Celtic Karviná

4. Futsalmania Orlová

5.-6. SSKA, Tygr Orlová

7.-8. Slovan Havířov, SKS Havířov

Individuální ocenění hráčů ve 2. turnaji v rámci Futsalmania tournaments 2018

Nejlepší hráč: Marek Barát (FT Galaxy Karviná)

Nejlepší brankář: Patrik Němeček (Celtic Karviná)

Nejlepší střelece: Roman Hubinec (Futsalmania Orlová) se 7 góly

Gaming bar Ostrava novým sponzorem našich turnajů!

Jedná se o Gaming Bar v centru Ostravy (Smetanovo náměstí 10; minuta od tramvajové zastávky Výstaviště).

Můžete si zde zahrát na konzolích PS4 a XBOX ONE spoustu her se svými přáteli, například hry FIFA18, NHL18 a spoustu dalších, dále si zde můžete vyzkoušet virtuální realitu, ale také stolní fotbálek, k dispozici jsou zde také vodní dýmky, klasické občerstvení, kofola, pivo apod.
Již od sobotního turnaje nám bude Gaming Bar poskytovat na turnaje poukázky na virtuální realitu, na konzole a na bar (vše dle domluvy).
Tímto chceme Gaming Baru velice poděkovat za podporu a navázání spolupráce, budeme se těšit na úspěšnou spolupráci. 
Neváhejte navštívit tento pohodový bar plný zábavy. 🙂
http://www.gamingbar.cz/

Nejedná se o prvního sponzora z Ostravy, tím je totiž Zábavní centrum Horník, sídlící nedaleko Gaming Baru, což znamená, že když se týmům zadaří vyhrát poukázky do obou těchto center, tak si užijí ještě 2x více zábavy.
Děkujeme, že jste s námi.
Vaše Futsalmania Orlová. 

1. turnaj v novém roce po penaltách vyhráli Chachaři Orlová!

Prvního turnaje v novém roce se zúčastnilo krásných 9 týmů (i když přislíbených bylo 10, Draci Orlová nedorazili a tímto na našich turnajích nejsou vítáni), viděli jsme zajímavý turnaj, který se nesl v duchu fair play. Z technických důvodů během turnaje nefungovala časomíra, tudíž si čas hlídal rozhodčí sám.

Z 5-členné skupiny A vypadl překvapivě účastník havířovské ligy TDK Havířov bez vstřelené branky. Skupinu vyhrál nováček turnajů – Dvojbarevní. Skupinu B bez ztráty bodů jednoznačně ovládla Futsamania Orlová, překvapivě ve skupině nezískal ani bod 2. tým Velkého finále Invictus 2011, ovšem z této skupiny postupovali všechny 4 týmy.
Ze čtvrtfinále postoupila většina favoritů – Chachaři Orlová porazili TKS Notory, Futsalmania Orlová zase Rudé Ďábly a Slovan Havířov si poradil se Celticem Karviná. Překvapivě vypadli Dvojbarevní, jenž doplatili na příliš otevřenou obranu a vypadli s Invictem 2011, jenom chceme poznamenat, že Dvojbarevní byli příjemným překvapením, vzhledem ke svému vystupování a hlavně hernímu pojetí hry.
Obě semifinále byla velice vyrovnaná, obě rozhodly až pokutové kopy. Chachaři Orlová po remíze 0:0 porazili Invictus 2011 a Slovan Havířov po remíze 1:1 vyřadil Futsalmanii Orlová.
V zápase o 3. místo vyhrál Invictus 2011 v přestřelce 7:4 nad Futsalmanii Orlová, které citelně chyběl v play off René Jantoš, nutno podotknout, že Invictu 2011 celý turnaj chyběl klasický brankář.
Finále bylo poměrně vyrovnané, zápas nahoru dolů, trochu více ze hry měl favorit – Chachaři Orlová, ovšem zápas skončil remízou 0:0 a v penaltovém rozstřelu tým podržel brankář Ling a střelci Chacharů byli neomylní, tudíž slavili 1. vyhraný turnaj v novém roce..
Chtěli bychom poděkovat zejména všem týmům a hráčům, jenž se zúčastnili, novému rozhodčímu Mirkovi Muráňovi, za výpomoc Romanu Hubincovi a Janu Rentovi, sponzoru Zábavnímu centru Horník a klasicky Zicherce, z.s.
Tímto se těšíme na další turnaj, který se bude konat v sobotu 17. února 2017 klasicky v Hale GOA Orlová.

Umístění týmů v 1. turnaji v rámci Futsalmania tournaments 2018

1. Chachaři Orlová

2. Slovan Havířov

3. Invictus 2011

4. Futsalmania Orlová

5.-8. TKS Notoři, Rudí Ďábllové, Dvojbarevní, Celtic Karviná

9. TDK Havířov

Individuální ocenění hráčů v 1. turnaji v rámci Futsalmania tournaments 2018

Nejlepší brankář: Jan Ling (Chachaři Orlová)

Nejlepší hráč: Adam Hruška (Chachaři Orlová) 

Nejlepší střelec: Radim Pochyba (Futsalmania Orlová) s 6 góly.

Vítězem Velkého finále Futsalmania tournaments 2017 se stala Ostrava J-Elita! 

Základní část obsahovala 9 turnajů + 1. Futsalmania Noční pohár, do tohoto Velkého finále bylo pozváno 8 nejlepších týmů, ovšem od 8. až do 15. místa týmy odřekly účast a tak byl pozván až 16. umístěný tým – Rudí Ďáblové. Na turnaji byli po 1. odehraném kole vyhlášeni nejlepší za základní část, poté se pokračovalo v další části turnaje. 
Viděli jsme velice zajímavý turnaj, skvělé výkony, fair-play jak má být a také překvapení v konečném pořadí.
Začneme klasicky od konce, o konečné 7. místo si to rozdali dle papírových předpokladů očekávaně Rudí Ďáblové a TKS Notoři, TKS dle předpokladů utkání zvládli a celkově skončili 7. Až tak očekávaným nebyl souboj o 5. místo, kde se střetla Futsalmania Orlová a Energie baroz a utkání patřilo hráčům Futsalmanie. V semifinále mezi Ostravou J-Elita a Traktorem Čeljabinsk (kterému chyběli 4 obvyklí a důležití hráči – Wojnar, Zupko, Směták a Baroň) došlo k novince Velkého finále a místo penalt se šlo do 5 minutového prodloužení, které krátce před koncem zlatým gólem ukončili Ostrava J-Elita. Druhé semifinále skončilo překvapivě jednoznačně 3:0 ve prospěch týmu týmu Invictus 2011, když porazili favorita turnaje a vítěze základní části Chachary Orlová (kterým také citelně chyběl Geršl a Knězek). V souboji o 3. místo se tak utkali favoriti Velkého finále, kteří nedokázali plnohodnotně nahradit své chybějící opory, po prodloužení brali 3. místo Chachaři Orlová.
Finále si pohlídala Ostrava J-Elita a stala se tak Mistrem Orlové pro rok 2017, vicemistrem se tak stal Inivctus 2011, jež byl také největším překvapením turnaje.

Umístění týmů ve Velkém finále Futsalmania tournaments 2017

1. Ostrava J-Elita

2. Invictus 2011

3. Chachaři Orlová

4. Traktor Čeljabinsk

5. Futsalmania Orlová

6. Energie baroz

7. TKS Notoři

8. Rudí Ďábllové

Individuální ocenění hráčů ve Velkém finále Futsalmania tournaments 2017

Nejlepší brankář: Tomáš Raida (Ostrava J-Elita)

Nejlepší hráč: Jan Renta (Chachaři Orlová) a Martin Váňa (Ostrava J-Elita)*

Nejlepší střelec: Jan Renta (Chachaři Orlová) a Martin Váňa (Ostrava J-Elita) s 5 góly*

*Nejlepšího hráče a střelce vyhráli shodně dva hráči.Rozhovor s nejlepším brankářem základní části Jiřím Hampelem (Futsalmania Orlová) 

Ahoj Jirko, nejdříve bych ti rád pogratuloval k ocenění nejlepšího brankáře základní části Futsalmania tournaments 2017 (9 turnajů) a k 2. místu s Futsalmanií Orlová po základní části. Čekal jsi, že získáš tohle ocenění v téhle kategorii? Přeci jenom jsi ze svých 8 účastí bral 2x cenu pro nejlepšího brankáře, avšak tak stejně jako Jan Ling (Chachaři Orlová) a Michal Vudarčík (TKS Notoři).

Budu citovat jednoho známého zpěváka – ,,Děkuji, vůbec jsem to nečekal“ 🙂 Ale tak jako asi každý jsem doufal v to, že bych t mohl být já. Oba brankáři, kteří v průběhu turnaje získali cenu pro nejlepšího gólmana, stejně jako já, jsou kvalitní, takže určitě nebylo jednoduché někoho vybrat. 

Co říkáš na výkony ostatních brankářů, kdo podle Tebe z tvých brankářských kolegů patřil k nejlepším?

Jak už jsem jednou řekl, všichni brankáři předváděli dobré výkony. K nejlepším bych ze své pozice zařadil Honzu (Lingra, Chachaři Orlová) a Michala (Vudarčíka, TKS Notoři). 

Co a proč je pro Tebe více: individuální úspěch, či úspěch týmový?

Více je pro mě samozřejmě úspěch týmový. Indiviudální úspěch mi samozřejmě zvedá sebevědomí do dalších zápasů (velkého finále). 

Který z hráčů je pro Tebe nejméně přijemný, respektive proti kterému z hráčů se vždycky nejvíce nadřeš? 

Nejméně příjemným hráčem je u mě určitě Dominik Renta (Chachaři Orlová), u kterého člověk nikdy neví, jestli vystřelí, přihraje nebo udělá kličku. Za celou dobu turnajů jsem nenašel obranu na jeho útoky. Většina zákroků, co jsem proti němu měl, byla dá se říct víceméně o štěstí. Celkově týmy Chachaři Orlová a Traktor Čeljabinsk na mě nikdy nenechali dres suchý 🙂 

Proti kterému z týmů se Ti chytá nejlépe a proti kterému zase naopak nejhůře a proč?

Úplně nejsnadnější zápasy pro mě byly zápasy proti SKS Havířov, jelikož se díky skvělé obraně v našem týmu málokdy dostali k bráně. Dobře se mi chytá i proti týmu TKS Notoři, protože s klukama máme dobré vztahy a při zápasech si ze sebe děláme vždycky srandu. Je to takové zpestření. Nejhůř, jak jsem už zmiňoval, proti týmu Chachaři Orlová a Traktor Čeljabinsk, protože mají kvalitní kádry.  

 Během sezony jsi již z brankářského postu nějakou tu branku také vstřelil, je pro Tebe více vychytaná nula či vstřelený gól? A netáhne Tě to někdy do hry, když třeba vidíš, že spoluhráčům to nejde?

Každý gól, který dám, zatím teda jen jeden, prožívám s velkou radostí, protože z pozice gólmana se počítá s tím, že jich moc nedám. Vychytaná nula zvedá sebevědomí do dalších zápasů, které jako gólman rozhodně potřebuju. A k otázce, jestli mě to netáhne někdy do hry, určitě sám víš, že v bráně nikdy nezůstávám, protože když vám to (občas) nejde, tak cítím povinnost zastoupit rozehrávajícího hráče (popř. střelce :-)), aby se zrychlila hra a byla větší možnost k obratu zápasu. 

A teď ke hře, kdybys nechytal, hrál bys v obraně, či v útoku?

Ve futsale se asi nedá říct, zda hráč hraje útok nebo obranu, protože hřiště není tak velké, aby se útočník nedokázal vrátit a pomoct v obraně, nebo naopak přejít z obrany do  útoku. Ale víc by mě lákalo být na hrotu a sázet branky. 

Kdybys měl ze svého týmu (Futsalmania Orlová) vybrat jednoho hráče, který je podle Tebe pro Vaši hru nejdůležitější, kdo by to byl a proč? Jestli teda lze takového jednoho vybrat.

Za nejdůležitějšího hráče považuji gólmana a to z toho důvodu, že ostatní hráči musí mít nějakou jistotu, když ztratí balón, že jejich omyl může ještě někdo zachránit. Nicméně společný duch týmu je rozhodně důležitější než jeden hráč, protože jeden hráč nedělá tým. 

Jak tipuješ umístění tvého týmu ve Velkém finále a jak bude podle tebe vypadat pořadí na medailových pozicích?

Samozřejmě že tipuju, že si náš tým nechal to nejlepší na konec a dokážeme se postavit na samotný vrchol umístění. Myslím si, že první tři místa obsadí týmy Futsalmania Orlová, Chachaři Orlová a buď Traktor Čeljabinsk nebo se může konečně zadařit týmu TKS Notoři, kterým bych to moc přál. 

Co říkáš celkově na naši turnajovou ligu FT2017?

Turnajová liga byla velmi dobrý tah hlavně od Tebe a klobouk dolů, že jsi dokázal něco takového uspořádat. Na organizaci jsi měl kolem sebe spoustu dobrých lidí, kteří se ti snažili pomáhat,  což vedlo ke kvalitním turnajům a pevně věřím, že v roce 2018 to bude ještě lepší. 

Co říkáš na výkony rozhodčích během celého roku?

Výkony rozhodčích byly z mého pohledu někdy dobré, někdy mě pískáním vytáčeli, jenže já to vidím vždy z jiného pohledu, než to vidí oni. A jestli něco někdy pískli, co bylo při nejmenším sporné, tak k tomu měli jistě své důvody, aby hlavně zabránili zbytečným úrazům a vyráznějším konfliktům v průběhu zápasů. 

Hrál jsi někdy fotbal/futsal závodně, či hraješ? Jestli ano, tak za které týmy, jak dlouho a na kterém postu?

 Závodně jsem ho nehrál nikdy. K futsalu jsem se odhodlal „docela pozdě“, takže                   na nějaké ligy nezbývá moc času, protože bych obíral svou rodinu o čas, který                       můžu strávit s nimi, protože v mém životě je rodina víc než nějaký sport.  

Tvůj oblíbený tým a hráč?

Jednoznačně Real Madrid. Oblíbeného hráče snad nemám. 

 A poslední otázka, jak tipuješ vítěze Ligy Mistrů a Mistrovství světa ve fotbale?

Vítěz Ligy Mistrů Real Madrid, i když má teď v osmifinále dle mého velmi silnou překážku (PSG), ale věřím, že se i s touhle překážkou dokážou poprat a uvidím je letos na vrcholu. Mistrovství světa ve fotbale bude nejspíš hodně vyrovnané, na vítěze bych si troufal tipnout buď Německo, které má každé mistrovství kvalitní tým, nebo Španělsko.   

Děkujeme Ti za rozhovor a přejeme Ti hodně úspěchů.

Také děkuji.

Rozhovor s nejlepším hráčem a zároveň střelcem základní části Dominikem Rentou (Chachaři Orlová, Pernikáři)

Ahoj Dominiku, prvně bych ti rád pogratuloval k ocenění pro nejlepšího hráče a zároveň také střelce základní části Futsalmania tournaments 2017 (9 turnajů) a k vítězství po základní části s Chachary Orlová. Čekal jsi, že získáš ocenění pro nejlepšího hráče? Přeci jenom jsi ze svých 7 účastí bral cenu pro nejlepšího hráče v jednom případě (Pernikáři) a pro nejlepšího střelce 4x (Chachaři Orlová).

Ne, to jsem vážně nečekal, ale jsem rád že jsem tuto cenu
získal.

To, že vyhraješ nejlepšího střelce jsi asi čekal, ale řekni mi, čím to,
že dáváš 
tolik gólů?

To už je jiné kafe, protože střelce nevybíráš, to je prostě dané. Góly dávám, ale musím uznat, že je to po skvělé týmové práci a to nejen s Chachary, ale i předtím s Pernikáři.

Kdyby ne sebe, tak koho bys zvolil ty osobně, jako nejlepšího hráče
základní části a případně proč?

Tohle je těžké posoudit, protože turnaj je dlouhý, trvá celý rok a ne každý mohl být
na všech turnajích.

Co a proč je pro Tebe více: individuální úspěch, či úspěch týmový?

Samozřejmě týmový úspěch, já totiž nerad prohrávám.

Zúčastnil jsi se 7 turnajů základní části, takže brankáře už asi relativně znáš, je některý z nich proti kterému se ti prosazuje hůře? A čím si myslíš, že by to mohlo být?

Určitě se mi špatně prosazuje proti brankáři z týmu TKS Notoři. A bude tím , že chytá skvěle.

Proti kterému z týmů se Ti hraje nejlépe a proti kterému zase
naopak nejhůře a proč?

Docela komplikovaná otázka, každý zápas je jiný a co teprve samotné turnaje.

První dva turnaje jsi hrál za tým Perníkářů, který se z časových
důvodů od 3. turnaje neúčastní naší ligy, jak si myslíš, že by Perníkáři
dopadli, kdyby v lize pokračovali?

Já myslím, že by tým Pernikářů bojoval o medailové pozice.

Kdybys měl ze svého týmu (Chachaři Orlová) vybrat jednoho hráče, který
je podle Tebe, kromě Tebe samozřejmě, pro Vaši hru nejdůležitější, kdo by to
byl a proč? Jestli teda lze takového jednoho vybrat.

V týmu Chacharů je vše založeno na týmovosti, každý turnaj jezdíme jeden za druhého, takže tady vybrat jednoho určitého hráče
prostě nelze.

V týmu hraješ se svým mladším bratrem Honzou, jak se Ti s ním
v jednom týmu hraje?

Hraje se mi s ním skvěle. Je podobný typ jako já, strašně bojovný a také se                              dokáže prosadit, nemůžu si stěžovat.

Jak tipuješ umístění tvého týmu ve Velkém finále a jak bude podle tebe vypadat pořadí na medailových pozicích?

Doufám, že to vyhrajeme. Makali jsme celý rok naplno a teď ze sebe budeme muset vydat ještě víc. Přesné pořadí si netroufnu říct.

Co říkáš celkově na naši turnajovou ligu FT2017?

Je skvělé, že se našel v Orlové někdo, kdo ty turnaje dělá pravidelně. Po zániku  AFLA (Amatérská Futsalová Liga Orlová, pořádáná Nočními draky Orlová,  jenž ukončili činnost k 31. 12. 2016, pozn. redaktora), mi to tady dost scházelo.

Co říkáš na výkony rozhodčích během celého roku?

Rozhodčí nastavili každý svou laťku a tu si víceméně drží po celý rok. Myslím, že odvádí skvělou práci a bez nich by ty turnaje jednoduše
nešly.

Hrál jsi někdy fotbal/futsal závodně, či hraješ? Jestli ano, tak za které týmy, jak dlouho a na kterém postu?

Fotbal hraji už odmalička v týmu FK Slavie Orlové a posty jsem vystřídal snad všechny. Od obránce ke křídlu, dokonce i stopera jsem hrával ještě v dorostu a nyní mi patří post na hrotu. No a futsal hraji asi 3 roky v divizním týmu Oskarol Orlová.

Čeho bys chtěl ve fotbale/futsale dosáhnout? Jak vysoko si myslíš, že by ses někdy mohl dostat? Vedou už teď tvoje kroky z Krajského přeboru (FK
Slavia Orlová) jinam?

Pochopitelně, co nejvýše (Dominik si v době, kdy FK Slavii Orlová hrála MSFL – 3. nejvyšší soutěž v ČR, připsal jeden start v této soutěži, pozn. redaktora). Letos jsem zvažoval přestup, ale jak to tak vypadá, zase zůstanu a budu se snažit našemu týmu pomoct, abychom Krajský přebor udrželi.

Tvůj oblíbený tým a hráč?

Mým oblíbeným týmem je Real Madrid a následně Chelsea. A oblíbeným hráčem je Cristiano Ronaldo.

A poslední otázka, jak tipuješ vítěze Ligy Mistrů a Mistrovství světa
ve fotbale?
 

Byl bych rád, kdyby jeden z mých oblíbených týmu vyhrál Ligu Mistrů. Na                                Mistrovství světa rád kouknu, ale tam mi na vítězi nesejde, takže ať vyhraje                          ten nejlepší. 

Děkujeme Ti za rozhovor a přejeme Ti hodně úspěchů.  

Také děkuji, jak za skvělou organizaci, tak  za všechno okolo turnajů.

1 komentář

  1. Jan

    Chlápci,moc vám gratulují 😋

    Odpovìdìt

Pøidat komentáø

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *